השקעות נדל
נדלן בחול

להרצאה מרתקת על השקעות ונדל"ן

שלח פרטיך ונציגנו יצור עמך קשר בהקדם

מאשר הצטרפות למועדון העמיתים

נדלן בחול

חולם על רכישת נדלן בחול? כדאי שתעשה את זה נכון!

property_for_investment

 
 

הריבית המעליבה שהבנקים מציעים עבור הפיקדונות, כמו גם יוקר הנדל"ן בישראל וההצעות המפתות שאינן מפסיקות לקפוץ ולהזדמן בכל פינה, כל אלו מושכים ישראלים רבים עם כסף פנוי להשקעות נדלן בחול.

ישראלי שהחליט לקפוץ למים ולרכוש נדל"ן בארה"ב מציין: "הייתה לי אפשרות לרכוש בתל אביב דירה להשכרה עם משכנתא, ולקבל בעבורה תשואה בסביבות ה- 3% בשנה, או לחלופין לרכוש קניית בית בארה"ב עם תשואה בגובה של כ-9% נטו, זאת לאחר הוצאות התחזוקה ותשלום מסים, והחלטתי להעדיף את האלטרנטיבה השנייה".

המומחים מבית ספיר ברנובסקי יניב, חברה ישראלית המתמחה בשיווק השקעות נדל"ן מציינים

 שסיכום שנת השקעות הנדלן בארה"ב בשנת 2015 מראה על מגמה של יציבות והמשך צמיחה במרבית מהמדדים השונים.

 

איגוד סוכני הנדל"ן בארה"ב: עלייה של 14.5% בשיעור הבתים שנמכרו בשנה שעברה


מבית ספיר ברנובסקי יניב מוסיפים כי הכלכלה האמריקאית נמצאת כיום במצבה הטוב ביותר מזה שנים, ומאיגוד סוכני הנדל"ן בארה"ב עולה כי הסקטור מפגין עצמה, ויישנה עלייה של 14.5% בשיעור הבתים שנמכרו בשנה שעברה בהשוואה למכירות הבתים בשנת 2014, ומדובר בנתון השנתי הגבוה ביותר מאז שנת 2007.

עם זאת ועל אף התחזיות האופטימיות, האנליסטים מבית ספיר ברנובסקי יניב מזהירים שההבטחות לתשואות נאות עשויות לקרוץ מאוד למשקיעים מבקשים לרכוש נדלן בחול, אבל כל מי שמחליט להשקיע בתחום, מוטב שיעשה זאת נכון, על מנת שהעסקה שלכאורה נדמתה אטרקטיבית במיוחד לא תתברר בסופו של דבר כמלכודת.

מבית ספיר ברנובסקי יניב מסבירים שבאופן כללי, דירות להשקעה מצריכות התייחסות למגוון רחב של נתונים וצדדים בעייתיים, וככל שיהיו מורכבים בעת רכישת נכסים בישראל, הם עלולים להיות מורכבים הרבה יותר בעת רכישת נדלן בחו"ל.

תבדקו שכל ההבטחות שניתנו הן בעלות כיסוי


במהלך קבלת ההחלטה על רכישת נדלן בחול, יש לקחת בחשבון שתחזוקת הנכס דורשת זמן והוצאות בלתי מתוכננות כמו מקרים של אי עמידה בתשלומים מצד השוכרים והחיפוש אחר שוכרים אחרים מדי תקופה. כמו כן, חשוב להבין ששוק הנדל"ן אינו אחיד מבחינת התנהגותו.

יישנן מדינות הנמצאות במיתון, כך שאם מצלחים לשים את היד על נכס שעלותו צנחה ב-40%, המשמעות היא שדמי השכירות עשויים אף הם להיוותר נמוכים כל עוד קיים המיתון, כך שהתשואה עלולה להיות אף היא נמוכה ממה שמייחלים לה.

היות ומדובר בהשקעה של עשרות אלפי דולרים, מומלץ לנסות ולהגיע אל המקום על מנת להתרשם מהנכס במו העיניים ובאופן אישי, או לכל הפחות לבחון שכל ההבטחות שניתנו הן בעלות כיסוי, כמו מחירים ריאליים של רכישות ודמי השכירות באזור הספציפי, עלויות מס ייחודיות באותה המדינה וכיוצא בזה.