השקעות נדל
סיכונים של השקעה בנדל

להרצאה מרתקת על השקעות ונדל"ן

שלח פרטיך ונציגנו יצור עמך קשר בהקדם

מאשר הצטרפות למועדון העמיתים

סיכונים של השקעה בנדל"ן בחו"ל

!החלטת להשקיע בנדל"ן בחו"ל? מצוין! רק כדאי שתכיר את הסיכונים קודם לכן

הריבית האפסית בבנק ושוק המניות התנודתי מוביל לכך שמשקיעים רבים מגלים התעניינות מחודשת בהשקעות נדל"ן בחו"ל. מומחים מבית ספיר ברנובסקי יניב, חברה ישראלית המתמחה בניהול מניב של השקעות נדל"ן, מסבירים שניסיון ומומחיות עשויים לייצר השקעת נדל"ן טובה, אך חשוב לקחת בחשבון שבכל השקעה בנדל"ן טמון סיכון

 

חלק מהסיכונים הנם ידועים וניתנים לחיזוי ולמזעור באמצעות ניסיון ומחקר, אך ישנם גם כאלו שהם בלתי צפויים כמו שינויים בתקנות ממשלתיות, מסים חדשים או שינויים כלכליים מקומיים במדינת ההשקעה המשפיעים באופן ישיר או עקיף על מחירי הנדל"ן.

 

מבית ספיר ברנובסקי יניב מציגים בפניכם חלק מרשימת הסיכונים שכמעט בלתי אפשריים לחיזוי, אך מומלץ להכיר אותם במידה והחלטתם להשקיע בנדל"ן בחו"ל.

 

משבר כלכלי, משבר פוליטי ושינויים במיסוי

אחד מהגורמים העשויים להשפיע משמעותית על השקעת הנדל"ן בחו"ל נוגע לשינוי המצב  הפוליטי או הכלכלי כמו המשבר הכלכלי שפקד את ארה"ב, שהחל להתגלגל בעקבות הלוואות בעייתיות מצד הבנקים בתחום הנדל"ן, דבר שהוביל למחירים בועתיים שהתפוצצו ברעש גדול, כשגלי ההדף שלהם גרמו למשבר כלל עולמי.

 

גורם נוסף שכדאי לקחת בחשבון מתייחס לשינויים בחוקים ותקנות ממשלתיות, כמו לדוגמה שינויים במיסוי במטרה להצר את צעדי המשקיעים הזרים באותה המדינה וכיוצא בזה.

 

מבית ספיר ברנובסקי יניב מציינים שגם שינויים בגובה הריבית במשק עלולים להשפיע על כדאיות העסקה, היות והריבית על ההלוואות נגזרת ממנה, עובדה שמשפיעה על תנאי המימון מצד הרוכשים הפוטנציאלים. מבית ספיר ברנובסקי יניב מוסיפים שבאופן כללי, ככל שהריבית גבוהה יותר כך גם מאמירות עלויות המימון ופוחתת הרווחיות.

 

בית כפרי עם בריכה ועצי דקל עם תשואה מובטחת של 10% למשך 3 השנים

כמו כל תחום, שוק נדל"ן תלוי בביקוש ובהיצע באותם האזורים הספציפיים. שינויים במצב הכלכלי המקומי או הארצי אמנם בלתי ניתנים לחיזוי, אך מחקר מקיף ואיסוף נתוני אמת על האזור הפוטנציאלי, לרבות מאפיינים סוציו-אקונומיים כמו רמת ההשכלה של האוכלוסייה המקומית, ממדי האבטלה או הגירה שלילית אמורים להדליק נורות אזהרה.

 

כמו כן, הרווחים מהשקעות הנדל"ן בחו"ל תלויים בהכנסה השוטפת, ותמיד קיים סיכון לנכס שאינו מניב, כמו לדוגמה במקרים של איבוד השוכר הראשי וקושי בהשכרת הנכס מחדש לצד הוצאות תפעול שוטפות, וכן במקרים של הוצאות בלתי מתוכננות על הנכס או שהנכס מלכתחילה מייצר הכנסה אשר אינה עומדת בגובה ההוצאות.

 

מבית ספיר ברנובסקי יניב ממליצים לבצע את רכישת הנדל"ן בחו"ל דרך חברה המתמחה בניהול השקעות נדל"ן מניב ובעלת קבלות ומוניטין מוכח בתחום ולהישמר מחברות המבטיחות תשואה מובטחת של 10% למשך 3 השנים הראשונות ומציגות תמונה פסטורלית של בית כפרי עם בריכה ועצי דקל.