חולמים על סטארטאפ ומשקיעים בנדל"ן - הבחירות של בוגרי מדעי המחשב והטכנולוגיה

חולמים על סטארטאפ ומשקיעים בנדלן

סקר שערכה חברת ג'ון ברייס הדרכה בקרב 320 סטודנטים למדעי המחשב והטכנולוגיה בין הגילאים  30 – 25 במטרה לקבל  תמונת מצב עדכנית של ישראל כאומת סטארטאפ, הניב תוצאות מעניינות. שני נתונים מסקרנים במיוחד העולים מן הסקר הם שאיפתם של מרבית הסטודנטים במקצועות הנ''ל להקים סטארט אפ, ובחירתם של חלק ניכר מן הסטודנטים להעדיף שקרן הפנסיה שלהם תשקיע את כספם בנדל''ן. 

 

לחשוב קדימה, לראות רחוק

 

מהו הגיל האידיאלי להתחיל להשקיע את החסכונות שלנו? התשובה היא שככל שנקדים להתחיל להשקיע את חסכונותינו, כך נזכה לתשואה גבוהה יותר.
כשמדובר בהשקעה לפנסיה, תשובה זו נכונה שבעתיים. בין אם מדובר במי שמפקיד את חסכונותיו בקרן פנסיה המנוהלת על ידי גופים פיננסיים, ובין אם מדובר באדם פרטי המנהל תיק השקעות עצמאי. כשמדובר במשקיע פרטי, היתרון בהשקעה כבר בגילאי 30 פלוס מינוס הוא שהמשקיע יכול להרשות לעצמו להשקיע חלק מהסכום באפיקי השקעה בעלי רמת סיכון גבוהה יותר, כיוון שהזמן משחק לטובתו, הן מבחינת האפשרות לתקן טעויות, הן מבחינת אורך חיי ההשקעה והן מבחינת יכולתו להתפרנס, המשחררת אותו מתלות מיידית בתשואה מהשקעותיו.

 

לימודי טכנולוגיה כקרש קפיצה לקריירה מצליחה

 

הבחירה בתחום לימודים תלויה בגורמים רבים, ביניהם תחומי העניין של הסטודנט, כישוריו, נטיותיו וציוני הבגרות והפסיכומטרי שלו.
בסקר שנערך, נשאלו הסטודנטים על שאיפותיהם המקצועיות. התשובות מספקות אינדיקציה לאחד הגורמים האפשריים המניעים את הסטודנטים לבחור בטכנולוגיה ומדעי המחשב כתחום הלימוד שלהם. מן הסקר עולה כי 74% מן הסטודנטים לטכנולוגיה ומדעי המחשב היו מקווים להקים בעתיד סטארטאפ, מתוכם 19% חולמים על סטארט אפ בתחום הסייבר, בעוד ש 17% חולמים על סטארט אפ בתחום הגיימינג. מעניין לציין שמנכ''לים של חברות טכנולוגיות שנשאלו איזו חברת סטארטאפ מומלץ להקים כיום, ואיזה תחום הוא התחום המבטיח יותר לדעתם, ציינו דווקא את תחום הרובוטיקה כמתאים יותר להקמת חברות סטארטאפ כיום.

 

השקעה מועדפת

 

כאשר נשאלו הסטודנטים לגבי אפיק ההשקעה בו היו רוצים לראות את קרן הפנסיה שלהם משקיעה, 23% השיבו כי היו רוצים לראות
את קרן הפנסיה משקיעה בנדל''ן, 17% ענו שהיו רוצים לראות את קרן הפנסיה שלהם משקיעה בחברות המובילות בישראל, 16% בחרו בחברות טכנולוגיה ישראליות כאפיק ההשקעה המועדף, ורק 13% העדיפו שקרן הפנסיה שלהם תשקיע בענקיות טכנולוגיה גלובליות. גם כאן העדפתם של מנכ'''לי חברות הטכנולוגיה הייתה שונה מזו של הסטודנטים. המנכ''לים היו מעדיפים השקעה בענקיות הטכנולוגיה העולמיות ובמדדי המניות בבורסה. ייתכן שההבדל נעוץ בהפרשי הגילאים ובכך שתחום ההשקעות בנדל''ן התפתח מאוד בשנים האחרונות והסטודנטים, בהיותם צעירים, פתוחים יותר לקבל שינויים ותמורות, ובהיותם חסרי ניסיון הם פחות מקובעים על מה שהיה מקובל בעבר.

 

מדוע בוחרים ההייטקיסטים להשקיע בנדל''ן לטווח ארוך

 

השאלה איזה אפיק השקעה משתלם יותר – שוק ההון או נדל''ן, היא שאלה שהתשובה עליה אינה חד משמעית. כל מומחה להשקעות מגבש את דעותיו והשקפותיו בהתאם לניסיונו ולתפישותיו. כמעט כל המומחים בתחום יסכימו שהשקעה לטווח ארוך היא משתלמת ובטוחה יותר מהשקעה לטווח קצר, אך מעבר לכך הדעות חלוקות. שוק הנדל''ן מוכיח עצמו כאפיק השקעה משתלם לאורך שנים, וככל שהזמן חולף, ערך הנכסים על פי רוב עולה.


מצוקת הדיור בישראל ובעולם מהווה אינדיקציה לכך שערך הנכסים ימשיך לעלות גם בעתיד, והאפשרויות העומדות בפני מי שמעוניין להשקיע היום בנדל''ן בארץ ובחו''ל הן רבות ומגוונות מבעבר. משקיעים רבים חשים שהשקעה בנדל''ן היא בטוחה יותר ואמינה יותר, והעובדה שכספם מושקע במשהו מוחשי מספקת להם תחושת ביטחון. סביר להניח שבחירתם של הסטודנטים נובעת מתחושת הביטחון והיציבות שהשקעה בנדל''ן מספקת, זאת בנוסף לעלייה המתמדת לאורך שנים של מחירי הבתים בארץ ובעולם, ולמגוון אפשרויות ההשקעה בנדל''ן שקיימות כיום עבור משקיע ישראלי.

 

השקעה בנדל''ן לא רק למבוגרים

 

אם חשבנו שתחום הנדל''ן קורץ בעיקר למשקיעים מנוסים ולמבוגרים, הסקר שערכה חברת ג'ון ברייס מלמד אותנו שגם הצעירים מבינים
את היתרונות בהשקעה בתחום. שוק הנדל''ן מספק מענה לכל סוג של משקיע, גם בהשקעה של סכומי כסף נמוכים יחסית, החל מעשרות אלפי דולרים בלבד.
הודות לכך, גם צעירים הנמצאים בתחילת דרכם, שכבר עלה בידם לחסוך הון מספיק להשקעה, יכולים להפוך למשקיעים ולתת לכסף שחסכו לייצר עבורם הכנסה נוספת. כשמדובר בהשקעה בנדל''ן או בשוק ההון, אלמנט הזמן הוא משמעותי, וככל שחיי ההשקעה ארוכים יותר, כך התשואה הצפויה גדלה והסיכון קטן, צעירים שישכילו להתחיל להשקיע בנדל''ן היום ייהנו מתשואה גבוהה במקרה שיחליטו למכור את הנכס, ומהכנסה פסיבית לאורך חיי ההשקעה. 

 

השאירו פרטים כאןואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי
צור
						קשר צור קשר
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!
יש לכם שאלות? רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטיכם כאן ונתקשר בהקדם
טלפון
טלפון:2370*
תמיכה
תמיכה:054-8073593